3. Základní škola Holešov
Třídy - menu
    Archiv - 2016/2017
 

Naše třída 4. C

Třídní učitelka: Mgr. Marie Zapletalová
e-mail: zapletalova@3zshol.cz
tel. : 573 503 142

Rozvrh hodin
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj M Hv Aj        
Úterý M Tv Čj Čj Tř. h.      
Středa Čj Vl M Čj        
Čtvrtek Čj Tv M Čj Aj        
Pátek Aj M Čj Vl Vv        


21. 6. 2017 | Výstava v zámku
21. 6. 2017 jsme navštívili interaktivní výstavu "Živá exotická zvířata a mořský svět". Pozorovali jsme a dozvěděli se spoustu zajímavostí o králíčcích, morčátkách, mořských rybách, plazech, želvách, ještěrech, pavoucích. Také jsme si je mohli vzít do rukou a pomazlit se s nimi. Vůbec jsme se nebáli.


My a zvířátka jsme k vidění v třídní fotogalerii.


21. 6. 2017 |
Blahopřejeme Lumírovi Buriánkovi ke krásnému umístění v matematických soutěžích!
  
18. 6. 2017 | Dopravní výchova
12. 6. 2017 jsme jeli autobusem na Dopravní hřiště v Kroměříži. Čekaly nás zkoušky teoretických znalostí z dopravních předpisů, a pak i praktická zkouška jízdy na kole. Celý školní rok jsme se pečlivě připravovali a s napětím očekávali, jak to dopadne. Zvládli jsme to všichni na jedničku. Uvědomili jsme si, že jízda na kole není žádná legrace, že vyžaduje soustředění, předvídavost, určité dovednosti, znalosti, vyzkoušeli jsme si druhy přednosti v jízdě, včasné řazení se do jízdních pruhů, jízdu kruhovým objezdem a různými druhy křižovatek, objíždění překážky, že musíme brát ohledy na chodce, ... To vše a ještě mnoho dalšího se nám podařilo zvládnout a získat průkaz cyklisty.
         
18. 6. 2017 | Pracovní činnosti
V pracovních činnostech jsme se učili navlékat nit do ucha jehly, udělat uzel na konci nitě, šít přední a zadní steh a dokonce přišít knoflík. Podívejte, jak jsme šikovní!
              
18. 6. 2017 |
7. června jsme se byli podívat na zajímavé vystoupení skupiny Seiferos s jejími dravými ptáky. Ještě než začalo vystoupení, mohli jsme si prohlédnout všechny dravce. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o těchto dravých ptácích. Některé jsme si mohli dokonce i pohladit. Nad našimi hlavami prolétli raroši, sovy, orel, luňák. Na konci programu si některé děti vyzkoušely přivolat na ruku některé dravce. Celé vystoupení se nám moc líbilo.

31. 5. 2017 | Slohové cvičení na téma Zážitek z exkurze do Archeoskanzenu
V minulém týdnu jsme si ještě zavzpomínali na naši vydařenou exkurzi a svoje zážitky jsme sepsali. Každému se líbilo něco jiného, tak doufáme, že to bude zajímavé čtení. Klikněte zde a celý text se otevře v novém okně.
28. 5. 2017 | Konverzační soutěž v angličtině
V úterý 23. 5. se uskutečnila konverzační soutěž v jazyce anglickém pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Tato soutěž byla určena pro žáky, kteří mají zájem o anglický jazyk a chuť vyzkoušet si své konverzační schopnosti v angličtině. V kategorii čtvrtých tříd 1. místo získal Adam Farkaš, 2. místo Petr Greguš a 3. místo Dominik Stibora. Této soutěže se z naší třídy zúčastnil také Lumír Buriánek a Kevin Barreto. Všem účastníkům blahopřejeme.


28. 5. 2017 | Den s policií - 18. května

Fotografie z akce, které se zúčastnila celá naše škola, můžete najít ve školní fotogalerii.
21. 5. 2017 | Vlastivědná exkurze do Archeoskanzenu Modrá u Velehradu
V úterý 16. 5. 2017 jsme se vydali na vlastivědnou exkurzi do Archeoskanzenu Modrá u Velehradu. Vyjeli jsme ráno v 8 hodin. Cesta autobusem rychle uběhla. Zastavili jsme se na památném místě Velehradě, kde jsme posvačili a trochu se protáhli. Pak jsme se vydali k Archeoskanzenu Modrá. Svítilo nám sluníčko, tak jsme tam byli coby dup. Po zaplacení vstupného jsme se s průvodcem vydali na prohlídku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o životě tehdejších Slovanů, např. proč se některým stavbám říkalo zemnice, jak se pekly a hlavně jak chutnají placky z tehdejší pekárny, jak se mlela mouka, viděli jsme hrnčířský kruh, na kterém nám ukázali výrobu a zdobení nádoby, ti odvážnější si zastříleli z luku na terč – spousta dětí byla velice šikovná a dokonce se trefila do terče. Zaujala nás i volně pobíhající zvířata, slepice, kozy, kočky, prasata, kohouti…
Závěrem jsme si koupili suvenýry na památku, nasedli do autobusu a ujížděli k domovu.


12. 5. 2017 |

22. 4. 2017 | Den Země
19. 4. 2017 připravilo TYMY - Středisko volného času, p. o. Holešov, pro děti zajímavé aktivity ke Dni Země. Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.
              



14. 4. 2017 | Výchovný koncert
12. 4. 2017 jsme byli na výchovném koncertu ve Zlíně pod názvem "UFO", kde dirigent a moderátor Miloš Machek prostřednictvím příběhu Lukáše, který má rád astronomii a jeho sestry Anety, která se zase zajímá o hudbu, zpěv a operu, seznámil děti s úryvky některých operních árií.
  
11. 4. 2017 | Planetárium v Brně
6. 4. 2017 jsme jeli na přírodovědnou exkurzi do planetária do Brna.

Postřehy dětí:
Eliška Šipulová - Exkurze do planetária
Ve čtvrtek jsem s naší třídou navštívila planetárium v Brně. Cesta tam byla dlouhá, protože na dálnici byla veliká kolona aut. Planetárium je ve velké budově s kopulemi na střeše. Některé se také otevírají, protože v sobě mají  dalekohled pro pozorování oblohy. Pan průvodce nám vykládal o vesmíru a hvězdách. Velmi zajímavá byla ukázka mého znamení na obloze a také hledání Polárky. Promítal se tam i film o planetách v naší soustavě. Víte, že Mars je nejchladnější planeta? Byla tam velká a pohodlná sedadla, která se dala sklápět. Celá prohlídka se mi velmi líbila. I když už jsem tady jednou byla, určitě bych se sem chtěla znovu podívat.

Beáta Dorotíková
Do planetária jsem se moc těšila. A to nejvíce na film Úžasné planety. Bylo zde hodně zajímavých věcí. Taky super sedačky, které měly páčky na polohování. Ale jak naschvál, moje sedačka ji neměla. Před filmem nám ukazoval jeden pán souhvězdí. Jelikož žádné souhvězdí neumím rozpoznat, tak ani zde jsem žádné nepoznala. Povídal nám spoustu zajímavostí, např. jaké souhvězdí je typické pro jaro.

   Karolína Zaděláková - EXKURZE V PLANETÁRIU
Ve čtvrtek 6. 4. 2017 jsme společně s třídou 5. B jeli na exkurzi do planetária. Když jsme dojeli do Brna, tak jsme museli ještě kousek pěšky. Venku byly různé atrakce. Nemyslím kolotoče, ale třeba stroj, co jezdí na měsíci, různé dalekohledy… Uvnitř jsme si dali bundy na věšáky a šli jsme se podívat na televizi na pradávnou dobu. Pak jsme tam asi hodinu čekali, než začne program. Alespoň jsme měli čas na obchůdek. Když jsme vešli dovnitř, tak mě zaujaly sedačky. Dalo se s nimi hýbat nahoru i dolů. Jakmile začal program, pan průvodce řekl, že se nás budou ptát na otázky. Věděla jsem všechny kromě jedné. Mohlo by to být o trochu delší, ale to nevadí, bylo to super. Chtěla bych tam jet ještě jednou.

Filip Hájek - Návštěva planetária
Ve čtvrtek 6. 4. 2017 navštívila naše třída brněnské planetárium. Pro všechny to bylo velmi poučné, dozvěděli jsme se tam mnoho zajímavých věcí. Mne nejvíce zaujala hvězdná obloha na stropě planetária. Dozvěděl jsem se, že např. kolem Saturnu létají ohromné kusy ledu, nebo že na Marsu je třikrát vyšší hora než náš Mount Everest. Na památku jsem si koupil malý meteorit z Argentiny.
   Jan Daněk - Naše exkurze do planetária
Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se naše třída  zúčastnila úžasné exkurze v brněnském planetáriu. Moc se mi tam líbilo a nejvíce asi malé planetárium, kde byla v takové klenbě promítána hvězdná obloha, byl tam vidět třeba Malý, ale i Velký vůz a spoustu jiných souhvězdí. Také nám ukázali různé planety sluneční soustavy. Dozvěděl jsem se, že Saturn má prstenec, který se skládá z miliardy částic kosmického smetí. Nebo že planeta Země je stará pět miliard let. Celá exkurze byla moc zajímavá, rád bych se tam ještě někdy podíval.

Veronika Darmovzalová - HVĚZDÁRNA
Dověděli jsme se novinky nejen o planetách, ale i o souhvězdích. Nevěděla jsem, že je jich tolik… A taky jsem byla překvapená, že obloha je jimi úplně posetá. Nejvíce se mi líbilo souhvězdí Váhy, Blíženci, Rak, Lev, Orel a hlavně Pes. Zaujala mě sluneční soustava a to, jak se v ní planety pohybují. Také se mi líbil obchod se suvenýry. Poprvé v životě jsem tam viděla meteorit. Venku se mi líbily vesmírné dalekohledy a zajímavé prolézačky. Bavilo mě zkoumat, jakou mají hmotnost předměty na různých planetách. Byl to opravdu hodně zajímavý výlet. Někdy bych se tam ráda podívala znovu.
   Veronika Jurášková - Výlet do planetária
Co mě nejvíce zaujalo v planetáriu? V planetáriu bylo zajímavé úplně všechno. Ale asi nejlepší tam byla tabule s mimozemšťanem. Byla to taková tabule, před kterou když se postavíš, uvidíš v ní sama sebe s  mimozemšťanem. Byla to legrace, protože nám ten mimozemšťan mával. Dále se mi líbilo promítání v digitáriu, viděli jsme všechny souhvězdí najednou, které byly spojené čárami v různé obrázky. Ale bez vyprávění pana průvodce, by to vůbec nebylo ono. Protože pan průvodce nám o všech těch souhvězdích a planetách vyprávěl, a přitom nám všechno ukazoval laserovým ukazovátkem, abychom věděli, o kterých planetách a hvězdách hovoří. Byl to super výlet.

Lucie Zapletalová - CO MĚ NEJVÍCE ZAUJALO NA VÝLETĚ
Ráno jsem přišla v 7. 30 h do školy, kde už na nás čekal autobus. V autobuse mě nejvíce zaujala sedadla, která se dala polohovat. Když jsme dojeli do planetária, tak mě zaujala stěna plná hvězd.... Pak jsme šli do místnosti, která byla plná fialových křesel. A pak to začalo, všude se zhaslo a začal se promítat film a byl úplně super. No a když to skončilo, tak jsme se šli podívat do obchodu, a tam mě nejvíc zaujala fosílie (zub žraloka).
   Nela Rušikvasová - CO JSEM SE DOZVĚDĚLA
že na obloze je více souhvězdí než známe
je tam Žirafa i Pes...
CO JSEM NEVĚDĚLA A VÍM
že je kolem Saturnu prstenec, to jistě všichni víme, ale že je složen z kousíčků ledu to už všichni nevíme
CO MNE NEJVÍCE ZAUJALO
hlavně to, jak se tam zhaslo, a viděli jsme oblohu, která vypadala jako doopravdická obloha.

Jiří Hrabal - VÝLET DO PLANETÁRIA
Ve čtvrtek 6. dubna jsme byli se školou na přírodovědné exkurzi v planetáriu v Brně. V planetáriu jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí, např. že planeta Venuše je teplejší než planeta Merkur. Také jsem netušil, že je možné pozorovat planety ze Země pouhým okem. Nejvíce mě, ale zaujal dokument o planetách a souhvězdích. Celý výlet se nám vydařil, dokonce i cestou autobusem byla dobrá zábava, sklápěli jsme si sedadla a neustále se smáli. Rád bych tam jel ještě jednou.

Štěpánka Špirková - Planetárium
     Se třídou jsme jeli na přírodovědnou exkurzi do planetária v Brně. Nejvíce mě zaujala   přednáška. Dozvěděla jsem se, že Venuše je nejteplejší planeta. Nebo jsem viděla, kolik je ve vesmíru souhvězdí. Napadlo mě, jestli na některé planetě třeba někdo nebydlí. Možná piditrpaslíci nebo nějaká pidiholka, jako já. A jestli se tam také musí chodit do školy. Zda tam mají také tvrdé a měkké i. Moc se mi  tam líbilo, jen kdybychom nemuseli tak dlouho čekat na tu přednášku.

Lucie Jurčíková - Výlet do planetária
Na výletě do planetária mě nejvíce zaujal naučný a krátký dokument s názvem Úžasné planety. Pan průvodce nám pokládal otázky a my jsme na ně odpovídali. Zhlédli jsme naučný pořad Noční obloha a souhvězdí. Třeba například souhvězdí Panny nebo Střelce. Pak jsme se uvelebili na sedátkách a dívali se. Zdálo se mi, že se točíme. Ale ne, byl to jenom optický klam. Trochu se mi zatočila hlava. Ale jinak se mi to tam hrozně líbilo.

Jakub Pecka - Planetárium
V planetáriu jsem viděl všechny planety v naší sluneční soustavě od planety Merkur až po planetu Neptun. Největší planeta ve sluneční soustavě je Jupiter, který díky své silné gravitaci přitahuje zničující asteroidy a tím chrání naši planetu zemi před zničením.
Na Marsu je největší sopka a je vysoká 25 km.
Nejzajímavější planetou naší sluneční soustavy je Saturn, který má prstenec.
Každá planeta má svůj měsíc, nejvíce měsíců má planeta Jupiter a naše Země má 1 měsíc.
Potom nám povídali o různých souhvězdích, ale mě se nejvíce líbil Velký a Malý vůz.
Když uvidíme na nebi padat hvězdu, tak si můžeme něco přát.
Ve vesmíru jsou miliardy hvězd a miliardy planet. Není tam kyslík, ale je tam zima.
Moc se mi to líbilo.

Nela Zacharová - EXKURZE V PLANETÁRIU
Dne 6. 4. jsme jeli celá třída do Brna na exkurzi do planetária.
Spoustu věcí jsem nevěděla, ale teď už je znám. Dopomohl mi k tomu film o vesmíru.
Nevěděla jsem, že Jupiter má povrch z částí prachu, a že je druhá největší planeta.
Největší planetou je Saturn, má kolem sebe prstenec, který je tvořen z malých částí vesmírného prachu. Díky němu se podél obvodu nedostaneme na povrch planety.
Dále jsem nevěděla, že nejteplejší planetou je Venuše, i když je v pořadí až druhá od Slunce.
Také jsem nevěděla, že nejvíce bouřek je na planetě Jupiter. Díky bouřkám má Jupiter neobvyklé barvy a povrch.
Věděla jsem, že kometa když padá, tak hoří. A dozvěděla jsem se, že letí rychlostí 200 km za hodinu.
Nových informací jsem načerpala spoustu. Exkurze se mi moc líbila.

   Pavlína Úrubková - VÝLET DO PLANETÁRIA
Ve čtvrtek 6. dubna jsme byli se třídou v brněnském planetáriu. Byl to super výlet! Dozvěděla jsem se tam zajímavosti o vesmíru, planetách a hvězdách, které jsem neznala. Říkali nám tam třeba, že největší planetou ve sluneční soustavě je Jupiter a nejpodobnější planetě Zemi je její „sestra“ Venuše. Nejvíce se mi líbilo, jak nám promítali hvězdy. Bylo to jako opravdová hvězdná obloha. Pomalu se odkrývaly obrázky souhvězdí - třeba Malý a Velký vůz, Lev, Štír, Panna. Koupila jsem si na památku pravítko s planetami a pohlednici se Sluncem. Tento výlet se mi moc líbil a budu na něj dlouho vzpomínat!

Vojtěch Hrňa - Co jsem nevěděl a vím.
Takže začneme u nejbližší planety Mars. Mars je nejvíce podobná planeta k naší planetě Zemi. Nejrozpálenější planeta je Venuše. A není to chyták, je to pravda, protože Venuše má silnou atmosféru a nemá pevný povrch. Jupiter je největší planeta. Víte, že na Jupiteru jsou největší bouře ve vesmíru? Saturn má prstence tvořené z kamenů od malých jako mravenec po velké jako město. Uran a Neptun jsou podobné a chladné planety. Uvnitř Slunce je 4 450 000 ⁰C.

Štěpán Pouzar - Zážitky z exkurze do planetária v Brně.
Je čtvrtek 6. 4. 2017, ráno máme sraz v aule školy v 7:30 hodin. Jakmile přijel autobus, tak jsme nasedli a jeli do Brna na Kraví horu. Cesta byla dlouhá, ale nakonec jsme se dočkali. Když jsme dojeli na místo, vystoupili jsme z autobusu, byl tam malý park, kterým jsme prošli a uviděli planetárium. Vešli jsme dovnitř, odložili si věci a uviděli malý obchůdek. Měli jsme malou chvilku na zakoupení suvenýrů. Pak jsme šli do digitária, dívali jsme se na hvězdy a jejich souhvězdí. Zhlédli jsme krátký film o planetách a dozvěděli se, že hvězdy a planety jsou tvořeny plyny a prachem. Co jsme nevěděli o planetě Jupiter a teď už víme je, že je tam velká rudá skvrna, což je bouře větší než Země. Ovšem nejvíce mě zaujalo, že planeta Saturn má spoustu prstenců, z nichž 3 hlavní jsou viděny velkými dalekohledy. Po digitáriu jsme se oblékli, šli do parku, kde jsme si pohráli. Pak už jsme se vraceli na parkoviště, kde nás čekal autobus, který nás zavezl zpátky do Holešova ke škole. Byl to můj jeden z nejlepších výletů.

Šimon Hýža - Planetárium
Co jsem se dozvěděl:
Na povrchu Slunce je teplota 5500 °C. V jeho středu ale dosahuje až 14 miliónů °C.
Jupiter má prstenec, který se tvoří z malých a velkých kamenů (balvanů).
Co jsem nevěděl a vím:
Ve vesmíru existuje Mléčná dráha. Můžeme ji vidět v létě na obloze jako zářivý pás svítících hvězd.
Co mě nejvíce zaujalo:
Nejvíce mě zaujalo digitální planetárium, kde jsme si mohli lehnout na sedadla a dívat se na film o planetách. Pan průvodce nám nejdříve řekl, jak se jmenují různé hvězdy na obloze, i k celému filmu bylo zajímavé povídání. V planetáriu se mi moc líbilo a dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí o vesmíru.

Lumír Buriánek - Exkurze v brněnském planetáriu
Ve čtvrtek 6. dubna jsme s naší třídou 4. C jeli autobusem do brněnského planetária. Cestou jsme se se spolužáky bavili, co si pro nás asi připravili za program. Po příjezdu nás hodně zaujal vzhled budovy planetária s několika velkými kopulemi. Uvnitř nás po delší chvilce čekání čekal program v promítacím sále. Velmi se mi líbil kulatý tvar místnosti a pohodlné sedačky. Při úvodním povídání nás pracovník planetária seznámil s planetami, s hvězdami a okolním vesmírem. Na obrovské promítací ploše jsme sledovali nádherné záběry různých vesmírných těles. Příště bych se chtěl dozvědět více o objevování vesmíru, o raketách a kosmonautech.


23. 3. 2017 | Matematický Klokan
17. března 2017 se někteří žáci naší třídy účastnili soutěže Matematický Klokan v kategorii "Klokánek".
Lumír Buriánek se umístil na 1. místě
Lucie Zapletalová se umístila na 3. místě,
Veronika Jurášková se umístila na 6. místě.
Všem účastníkům moc gratulujeme!

23. 3. 2017 | Únor – pracovní činnosti, rotundy

     
13. 3. 2017 | Vážení rodiče, chtěla bych vás informovat o akcích v měsíci březnu, dubnu a květnu:

18. 3. 2017 - sobota, prohlídka školy s možností přihlášení se na oběd ve školní jídelně (do 15. 3. 2017)
24. 3. 2017 - pátek, 8 - 10 hod., možnost nahlédnout do vyučovacích hodin
6. 4. 2017 - přírodovědná exkurze do Hvězdárny a planetária Brno (předběžná cena 80 Kč) - podrobné informace během měsíce března
7. 4. 2017 - zápis do 1. ročníků
12. 4. 2017 - středa, výchovný koncert ve Zlíně (cena 50 Kč)
13. 4. 2017 - velikonoční prázdniny (čtvrtek)
14. 4. 2017 - státní svátek (pátek)
17. 4. 2017 - pondělí velikonoční
27. 4. 2017 - Třídní schůzky SRPDŠ
1. a 8. 5. 2017 - státní svátek (pondělí)
16. 5. 2017 - vlastivědná exkurze Archeoskanzen Modrá u Velehradu - podrobné informace na třídních schůzkách + začátkem května.
tř. uč. Marie Zapletalová 
13. 3. 2017 | Naše práce v únoru
Písemně násobíme dvojciferným činitelem.

  
Skládáním obrázku procvičujeme učivo českého jazyka a matematiky (mluvnické kategorie podst. jmen a sloves, slovní druhy, násobilku…)
      Ve vlastivědě jsme se učili o pravěku.

11. 2. 2017 | Výchovné představení
V úterý 7. 2. 2017 jsme byli v kině na interaktivním didaktickém hudebním divadle "ABRAKA MUZIKA" s programem "Lidé a peníze".

5. 2. 2016 | Co už umíme v prvním pololetí
Český jazyk
- opakovali jsme učivo z 3. ročníku (vyjmenovaná slova, slovní druhy, mluvnické kategorie podstatných jmen a sloves)
- učili jsme se správně psát předložky a předpony, zdvojené souhlásky
- pokračovali jsme v podstatných jménech, kde jsme se naučili skloňovat zatím podstatná jména rodu středního
           
Matematika
- opakovali jsme učivo 3. ročníku (sčítání, odčítání, násobení do 1 000)
- učili jsme se zapisovat, porovnávat, zaokrouhlovat čísla do i nad 10 000, pamětně i písemně sčítat, odčítat, násobit a dělit čísla nad 10 000
- v geometrii jsme se naučili rýsovat kolmice, rovnoběžky, poznat pravý úhel v pravoúhlém trojúhelníku, osu úsečky, rýsovat trojúhelník, opakovali jsme rýsování kruhu a kružnice
        
Přírodověda
- vysvětlili jsme si pojmy osobní bezpečí, krizová situace, zopakovali jsme stavbu těla rostlin a hub, rovnováhu v přírodě
- učili jsme se společenství rostlin a živočichů v lese
- dozvěděli jsme se zajímavé informace o některých horninách a nerostech
- povídáme si, jak pečovat o své zdraví, správnou výživu
       
Vlastivěda
- učili jsme se o České republice, rozdíl mezi mapou, plánem..., pohoří, vodstvo, krajská města ČR, počasí, podnebí v ČR..., základní globální problémy...
              
Výtvarná výchova - vánoční přání, zima
        
Pracovní činnosti - konstrukce
                   
21. 1. 2017 | Vánoční posezení


20. 12. 2016 |


17. 12. 2016 | VÝSTAVA BETLÉMŮ
Byli jsme se podívat na krásu ruční práce.
     


11. 12. 2016 | Naše výrobky na jarmark.
     
5. 12. 2016 | Navštívil nás Mikuláš
  


26. 11. 2016 | Advent
Jedním ze symbolů blížících se Vánoc je i adventní věnec. Je součástí výzdoby téměř každého příbytku. Věnec je vlastně kruh, který nemá začátek ani konec, symbolizuje nekonečnost bytí.
Větvičky představují přírodu, čtyři svíčky symbolizují světové strany nebo také čtyři adventní neděle. Můžeme přidat i pátou svíčku doprostřed věnce, růžovou, ta značí střed, spojení. Zapalování svíček symbolizuje světlo, naději, lásku. Na ,,železnou“ neděli se rozsvítí první svíčka, na ,,bronzovou“ se přidá druhá, třetí na ,,stříbrnou“ neděli. Na ,,zlatou“ svítí všechny svíčky. Svíčky by správně měly mít fialovou barvu, protože právě fialová je barva adventu. V současné době se ale používají různé barvy.
Jak se podařil vyrobit adventní věnec dětem, posuďte sami.
Přejeme všem krásný adventní čas!
     

  
26. 11. 2016 | Shrnutí 1. čtvrtletí - co už umíme? Český jazyk V textu rozpoznáváme slova mnohoznačná, souznačná, protikladná, citově zabarvená, nadřazená, podřazená, správně píšeme předpony a předložky od-, nad-, pod-, před- , roz-, bez-, vz-, zdůvodňujeme psaní ě nebo je ve slovech (např. objev, objel, oběd, oběť, věda, objednávka,…), začínáme znovu postupně opakovat vyjmenovaná slova!
Poznáváme slovní druhy ve větě.
      Matematika Písemně sčítáme, odčítáme, násobíme i dělíme trojciferná čísla.
Malou násobilku ovládáme rychle, násobky si vybavujeme okamžitě.
Osvojujeme si číselný obor do 10 000 (čtení i zápis velkých čísel, orientace v čísle – jednotky, desítky, stovky, rozklad čísla, zaokrouhlování).
Ovládáme matematické pojmy: sčítanec + sčítanec = součet, menšenec – menšitel = rozdíl,
činitel . činitel = součin, dělenec : dělitel = podíl.
Rýsujeme kolmice podle pravítka s ryskou a rovnoběžky za pomoci dvou pravítek.
            Přírodověda V hodinách pracujeme s textem, vyhledáváme klíčová slova, která vedou ke stručnému zápisu. Stále platí, že to, co je v sešitě, si zopakujeme na další hodinu. Reagujeme na otázky, v textu rychle hledáme odpovědi. Vedeme si přehledné zápisy v sešitě.
      Vlastivěda V zeměpisné části se učíme orientovat na mapě ČR: krajská města, pohoří, největší řeky ČR. Každý žák bude klasifikovaný ze základní  orientace na mapě. Školní mapu mají všichni jako přílohu k učebnici. Souhrn témat k opakování máme v sešitě.
     
13. 11. 2016 | Dopravní hřiště
Ve středu 9. 11. 2016 jsme byli na dopravním hřišti v Kroměříži. Výuka byla rozdělena na dvě části. V první části nás pan Radovan Stratil seznámil se základními pravidly silničního provozu, dopravními značkami, vybavením jízdního kola. Zdůraznil, jak je důležité mít přilbu, která musí být správně seřízena, aby mohla opravdu chránit. Druhá část byla praktická, kde za přítomnosti příslušníků policie jsme si mohli procvičovat dovednosti jízdy na kole.  Tím však výuka dopravní výchovy nekončí. Během zimy a jara se budeme učit zvládat různé dopravní situace, které mohou nastat v silničním provozu. Závěrem budeme opět na dopravním hřišti absolvovat teoretickou a praktickou zkoušku našich znalostí. Odměnou za úspěšné složení zkoušek nám bude vydán průkaz cyklisty.
Rodiče si s dětmi mohou každou středu odpoledne od 15 – 18 hod. zajet na toto hřiště ověřit znalosti dopravních pravidel (s sebou vlastní kolo nebo kolečkové brusle, přilbu a 20 Kč na vstupné).

Všechny fotky z dopravního hřiště najdete ve školní fotogalerii.
31. 10. 2016 | Dnes navštívila naši třídu hodná strašidla.


27. 10. 2016 | Dušičky
2. listopad je v kalendářích označen jako Památka zesnulých. V lidovém projevu se běžně hovoří o Dušičkách nebo Všech svatých. Na ty, kteří odešli z pozemského života se vzpomíná v rodinném kruhu. V tento den se upravují hroby svých blízkých, zdobí se věnci, květinami a zapalují se za jejich duše na hrobě svíčky.
Také děti si připomenuly tento svátek a vyrobily pro své blízké ozdobné květináče.
Jak se jim to podařilo, posuďte sami.

  
23. 10. 2016 | 17. 10. 2016 -  Setkání se spisovatelkou Ivonou Březinovou.
  
16. 10. 2016 | Pyžamový den v naší třídě - 14. 10. 2016

8. 10. 2016 | Hodina výtvarné výchovy a pracovních činností.
              
29. 9. 2016 | Z naší tvorby

25. 9. 2016 | Den bez aut
Ve čtvrtek 22. 9. 2016 jsme se na hřišti 1. ZŠ v Holešově zúčastnili akce "Den bez aut", která má poukázat na přijatelnější způsob dopravy a podpořit omezování jízdy auty. Vybízí motoristy, aby alespoň na jeden den ponechali svá auta doma a zkusili se přepravovat pěšky, na kole nebo hromadnou dopravou, abychom si uvědomili dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů.
A jak si tento den užily děti, posuďte sami.
  
Další fotografie najdete ve školní fotogalerii.
21. 9. 2016 |

 
 
Vytvořeno: 2015 - 2019 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz