3. Základní škola Holešov
Třídy - menu

Naše třída 9. B

Třídní učitelka: Mgr. Terezie Indráková
e-mail: indrakova@3zshol.cz
tel. : 573 503 147

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj M Ch Nj/Rj TV F      
Úterý M D Čj Aj   VV OV  
Středa Aj Z Čj M F TV   CvČj/CvM CvM/CvČJ
Čtvrtek M Čj Vz Nj/Rj HV   Tř. h.  
Pátek Z M D Ch Aj Inf      

2. 7. 2016 |
Fotografie z rozlučky v tělocvičně od paní Polišenské - zde.
Rozlučková fotografická prezentace, kterou sestavila Renča Sedláčková z vašich fotek - zde.
24. 5. 2016 | Taneční jsou tady!!!
Každou středu se budeme scházet v elegantním oblečení k lekcím tance a společenské výchovy. Při prvních tanečních jsme se naučili pomalé blues i rychlé country. Docela nám to šlo. Už se těšíme na další lekci a jsme zvědaví, co si pro nás pan Mědílek přichystal.
Fotky z této první lekce jsou ve školní fotogalerii.
21. 2. 2016 | Den masek
Naše třída se také zapojila do Dne masek. Užili jsme si to.


12. 1. 2016 | Pozvánka na schůzku rodičů vycházejících žáků
Ve středu 20. 1. 2016 v 16.00 se koná ve školní jídelně schůzka rodičů vycházejících žáků. Budou zde poskytnuty konkrétní informace k přijímacímu řízení a k vyplňování přihlášek na všechny typy středních škol. Mgr. K. Nedbalová, výchovný poradce pro volbu povolání 
2. 12. 2015 | Český jazyk
V hodině literární výchovy jsme společně četli z knihy Jana Wericha Fimfárum pohádku Chlap, děd, pes, vnuk a hrob. Tato úsporná pohádka nás inspirovala k tomu, abychom se pokusili napsat několik vět sestavených pouze z jednoslabičných slov. Jak se nám to povedlo posuďte sami.

Kůň
Jel kůň přes les. Škráb se o keř. Jel jak děs, pak přes ves. Chyt ho chlap a s ním pes. Kůň nes věc.
Aneta, Lenka, Jakub, Honza Ko.

Byl chlap, ten myš měl. Ta myš jí sýr, když on jde pryč. Když jde chlap dom, myš jde pryč. Myš jde dom. Tam tma. Chlap jde a kop do ní. Myš „písk“ a on se lek.
Natka, Natka, Martin, Petr V.

Žil byl pán. Ten měl dům. Ten stál v kraj vsi. Stál tam kde hrob. Ten hrob byl děs. V něm byl kůň. A ten kůň děs hnal. Lid vsi měl strach. Šel tam chlap a v ten hrob spad. Chlap se zved a šel dál a lid se zas bál.
Dita, Jirka, Lída, Michal, Vašek, David

Hoch a pes
Žil byl hoch a ten hoch měl psa. Ten pes byl zlý. A tak ho skryl a sněd. „Proč jsi ho sněd?“, ptal jsem se. Hoch mi jen řek: „Zlý pes to byl a tak jsem ho sněd!“.
Lukáš, Sabina, Kačka, Petr K.


15. 11. 2015 |V pondělí 16. 11. budou spojené deváté třídy, výuka bude podle rozvrhu 9. B. Fyzika se posunuje na pátou vyučovací hodinu, šestá hodina nebude. Konec vyučování v 12.35. Žáci, kteří se tento den účastní sportovní soutěže "O pohár starosty", končí podle instrukcí svých vedoucích.

29. 10. 2015 | Pozor, změna vyučování!
Ve středu 4. 11. nebude šestá vyučovací hodina. Cvičení z českého jazyka i cvičení z matematiky se posunují a budou začínat v 13.00 a končit v 14.30. Žáci, kteří nechodí do cvičení, končí po páté hodině. In.
29. 10. 2015 | Halloween
Halloweenské strašení u druháků se vám povedlo! Snad se nikdo nebál a vyrobeného kostlivce už má pověšeného doma. Podívejte se do fotogalerie.
8. 10. 2015 | Vzpomínka na Anglii
 
7. 10. 2015 | Londýn a Endinburgh 2015 - to nej v očích 9.B - text je bez jazykových úprav přesně tak, jak ho žáci napsali.

Jakub Svoboda
- Nejvíce se mi líbilo v Edinburghu, mají krásné skotské kroje a ulicemi zněly skotské písně, které hráli na dudy. Z Londýnských památek se mi líbil most Tower Bridge, Londýnské oko a nezapomenutelná byla jízda Londýským metrem. Také rád vzpomínám na přejezd kanálu La Manche trajektem. Zájezd si mi moc líbil.

Natka Hrudíková, Aneta Bártíková
- Líbil se nám více Londýn než Skotsko. Vše bylo i tím, že nám přálo počasí. Za celou dobu jsme nezažili deštivé anglické počasí.
Snad i proto byl ten týden málo, klidně bychom strávili v Londýně i měsíc. V rodinách to bylo bez problému, v pohodě jsme rozuměli. Z památek se nám nejvíce líbilo London Eye. Rádi bychom se tam vrátili.

Vilém Mlýnek
- Rodiny byly super! Počasí hezké! Více se mi líbilo v Londýně, ze všeho nejvíce London Eye. V rodinách jsme se domluvili v pohodě, jídlo bylo výborné a asi jsem přibral 3 kg.

Václav Polaštík
- Z Londýna se mi líbilo London Eye. V Edinburghu jsme bydleli u hodné černošky, se kterou byla velká zábava. Každé ráno nás vodila pěšky do školy. Cesta nazpátek byla nekonečná, ale i tak bych jel ještě jednou!!!

Jirka Machálek
- Moc se mi líbilo ubytování v Edinburghu, neboť se mi splnil sen, byl jsem ubytovaný u černošky, s kterou byla velká zábava a také velké procvičování angličtiny. Moc mi chutnalo i neobvyklé jídlo v rodinách. Velmi mě ohromily školní uniformy, které se v každé škole lišily. Premiérou pro mě byla i jízda trajektem, byl to nezapomenutelný zážitek. Stejně tak i zajímavé londýnské památky.

Kateřina Škrabalová
- Ještě teď nemůžu uvěřit tomu, že jsem vážně byla v Londýně!!! Moc jsem si to tam užila, i v Edinburghu. Byli jsme super parta. Osobně se mi více líbilo Skotsko, celkově svým stylem života a taky jejich hudba v ulicích. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet angličtinu v běžném životě. Z památek byl nejlepší Tower Bridge, protože jsme viděli, jak se otvírá. Určitě se tam chci ještě jednou podívat a klidně i na delší dobu.

Dita Zacharová, Renáta Sedláčková
- Ve dnech od 26.9. do 3.10. jsme se školou podnikli zájezd do Velké Británie. Prima bylo také to, že celý pobyt nám hradila Evropská unie a Výzva 56. První dny jsme ani neuvěřili, že jsme opravdu v Anglii. Bylo to skvělé, všechno!!! Až na to neustálé přejíždění autobusem. Jinak to bylo moc fajn. Spřátelili jsme se i s několika spolužáky, se kterými jsme se předtím tolik nebavili. Na to jak se hodně mluví o deštivém anglickém počasí, my jsme měli nádherně. Paní učitelky byly skvělé, dokázaly, že i ony se umí bavit. Byl to nádherně prožitý týden s úžasnými lidmi!

Gabriela Gábrižová
- Cesta do Londýna byla velmi vyčerpávající. A také hned první den v Londýně. Nevyspaní a polámaní z autobusu jsme objevovali krásy Londýna. Večer jsme byli ubytovaní v rodinách a dospali jsme tak noc strávenou v autobusu. Londýn je nádherný, škoda, že jsme tam strávili dohromady jen dva dny. Ve Skotsku jsme byli 3 dny. Dopoledne jsme trávili ve škole a odpoledne jezdili po různých památkách. Ještě v ČR jsme byli rozdělení do tří skupin, podle toho jak ovládáme angličtinu. Já se dostala do první skupiny. Naše učitelka se jmenovala Fiona a byla velmi zábavná. Ve Skotsku se mi líbilo, chtěla bych se tam jednou vrátit.

Lenka Krumpolcová
- Ze všeho nejvíce se mi líbilo, že jsme byli ubytovaní v rodinách. Poznali jsme, jací lidé tam žijí, protože v Londýně je mnoho kultur. Také jsme mohli ochutnat jídla, která se tady běžně jí. Každá rodina byla jiná, avšak něčím jedinečná. Zajímavé taky bylo potkávat děti v uniformách. Z památek se mi nejvíce líbilo Londýnské oko, na kterém jsme měli krásný výhled na celý Londýn. A pak také Tower Bridge. Měli jsme štěstí, že jsme viděli jak se most zvedá, aby jím mohla proplout velká loď.

28. 9. 2015 | Od úterý 29. 9. do pátku 2. 10. budeme spojení s žáky 9. A. Výuka bude probíhat ve třídě 9. B podle našeho rozvrhu. Úterní odpolední vyučování odpadá. Ve středu bude Cvičení z matematiky a nebude Cvičení z českého jazyka. In.
22. 9. 2015 | Děkuji všem klukům z naší třídy, kteří pomáhali při podzimním sběru. tř. uč. T. Indráková
13. 9. 2015 | Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 17. září od 16.00.
V 17.00 je ve školní jídelně schůzka pro rodiče dětí jedoucích do Skotska.
7. 9. 2015 | V úterý 8. září je zkrácená výuka, končíme v 12.35. Od středy normální výuka dle rozvrhu. Odpolední vyučování začíná v úterý 15. září.
7. 9. 2015 | Pro žáky 9. ročníku se nabízejí dva nepovinné předměty Cvičení z českého jazyka a Cvičení z matematiky. Budeme se v nich připravovat k přijímacím zkouškám na střední školu. Pro žáky, kteří nebudou dělat přijímací zkoušky, bude možnost doplnit a procvičit si učivo základní školy. Přihlášky odevzdejte třídní učitelce do 14. září. První cvičení (CvM, CvČJ) budou ve středu 23. září od 14.00.
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz