3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 7. B

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Šťastná
e-mail: stastna@3zshol.cz
tel. : 573 503 151


Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí F Nj/Rj Čj M Pč/Inf Pč/Inf      
Úterý M ČJ Aj Ov TV Tř. h.    
Středa Z Aj F M HV D      
Čtvrtek M Aj Nj/Rj Čj VV VV      
Pátek M Čj Z TV D      

30. června - konec školního roku
Dnes jsme rozdali vysvědčení a na dva měsíce opouštíme školu. Prázdniny, na které jsme se tolik těšili, zítra začínají.
Přeji všem žákům, aby si je užili podle svých představ a aby s úsměvem usedli 1. září do lavic třídy 8. B. Vám milí rodiče děkuji za výbornou spolupráci a přeji příjemnou ničím nerušenou dovolenou.
Třídní učitelka J. Šťastná


15. 6. 2016 | Výlet
V pátek 10. 6. 2016 jsme byli na školním výletě v Brně. Nejdříve jsme se plavili parníkem po Brněnské přehradě, pak jsme pěšky putovali na hrad Veveří, parník nás dopravil zpět do přístaviště a tramvají jsme dojeli do ZOO. Tam nám krásně svítilo sluníčko a my jsme pozorovali život přítomných zvířat. Celý den byl příjemný a pohodový. Chválím žáky za vzorné chování. J.Š.
     

 
4. 6. 2016 |Pochvala a poděkování
Naše třída se zapojila do sběru starého papíru. Zapojení bylo stoprocentní a celkové množství papíru za naši třídu dosáhlo 1155,4 kg. Největší množství papíru odevzdali :
I. Botosová : 188 kg
A. Brázdilová : 153,3 kg
D. Dohnal : 149 kg
Všem žákům a rodinným příslušníkům moc děkuji a chválím. J.Š.

30. 5. 2016 | Návštěva na Policii ČR
Ve středu 25. května jsme navštívili stanici Policie ČR v Holešově. Celý průběh návštěvy byl velmi zajímavý. Mohli jsme si prohlédnout celou budovu, policejní dopravní prostředky, zbraně a taky jsme si vyzkoušeli pobyt v cele pro zadržené osoby. Návštěva se nám moc líbila a celý průběh dokumentují následující fotky.          
19. 5. 2016 | Výstava
V hodinách výtvarné výchovy jsme tvořili obrazy holešovského zámku. Nejlepší práce žáků naší třídy nás budou reprezentovat na Výstavě k desátému výročí znovuotevření Zámku Holešov.

 
9. 5. 2016 | Dějepisná exkurze - Praha
V úterý 3. května jsme se zúčastnili dějepisné exkurze. Ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží. V Hulíně jsme přesedli na vlak, který nás dovezl až do Prahy. Na trase dlouhé 6,5 km jsme navštívili spoustu zajímavých památek. Nejprve jsme se přepravili metrem, poté jsme prošli areál Pražského hradu. Viděli jsme: Zlatou uličku, Daliborku, Starý královský palác, Katedrálu sv. Víta, Kampu, Čertovku, Karlův most, Staroměstské náměstí, Orloj a Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod. Počasí bylo pěkné. Celý den byl bez větších problémů, po cestě se nám nikdo neztratil a věřím, že jsme si to všichni užili. Natálka S.
       
4. 5. 2016 | Přání - Den matek
Druhou květnovou neděli – 8. května – mají svátek naše maminky, babičky a tety. Vám všem děkujeme za to, co pro nás děláte a přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a radosti.

V pracovních činnostech jsme vyráběli přání, která si můžete prohlédnout na našich fotkách.

       
24. 4. 2016 | Přírodopisná exkurze ZOO – Lešná
V pondělí 18. 4. 2016 jsme navštívili ZOO v Lešné. Měli jsme objednaný program : Voda je náš život. Těšili jsme se na lachtany, vydry obrovské, tučňáky a rejnoky. Bohužel se lachtanům právě čistilo jezírko a na vydry bylo moc zima, tak jsme se museli spokojit jen s tučňáky (a tučňáčicemi, které právě seděly na vajíčkách a těšily se na svá tučňáčata) a s rejnoky, paní byla hodná a vzala nás navíc ještě ke kotulům veverkovitým a mravenečníkům velkým. Rejnoci se nám líbili nejvíc – všichni jsme si je pohladili, někteří nakrmili – několik z nás tu nechalo víc peněz za svačinu pro rejnoky než za svoji vlastní, ale stálo to za to. Celá exkurze se nám moc líbila.
        
19. 4. 2016 | Kulturní zážitek.
V úterý 12. dubna jsme navštívili Kongresové centrum ve Zlíně a měli možnost si poslechnout skladby světoznámých hudebních skladatelů. Celý koncert řídil a také moderoval dirigent Michael Roháč. Téma koncertu – Protančíme svět – nám přiblížilo tóny některých tanců : polky, valčíku, čardáše a další.
Chválím žáky za pěkné chování a za slavnostní oblečení. JŠ
     
10. 4.2016 | Den naruby - co jsme o něm napsali:
Lucka: Tento den se mi moc líbil, všichni to měli připravené, ale nejvíc se mi líbila matematika. Byla zábavná a ti, co správně vypočítali příklad, dostali odměnu. Já a Káťa jsme si připravili hodinu češtiny a ta taky proběhla dobře. Chtěla bych den naruby znovu.
Adam: Den naruby byl skvělý. Nejvíce se mi líbil zeměpis. Dobře jsme spolupracovali, hodina mě bavila, vedl jsem to skvěle.
Simča: Ten den byl velmi podařený. Nejlepší hodinu měla Zojka s Martinem, protože ji měli opravdu krásně připravenou. Do naší hodiny matematiky se zapojili všichni a myslím, že je to i bavilo.
Filip: Den naruby je super nápad. Nejlepší hodina byla matematika, protože si holky připravily vlastní program. Určitě bych ten den chtěl zopakovat.

 
3. 4. 2016 |
Jak si připravit svačinu, která pěkně vypadá, je zdravá a dobře chutná, víme a umíme. Naše kuchařské a estetické schopnosti ukazují následující fotky.
          
17. 3. 2016 |Náš lyžák
Prožili jsme krásný týden ve Velkých Karlovicích. Každý den jsme lyžovali na různých sjezdovkách, chodili jsme na procházky a večer jsme hráli společenské hry. Ve čtvrtek jsme plavali v bazénu v hotelu Horal. Líbilo se nám ubytování i jídlo. Celý lyžák byl dobrý a užili jsme si ho.
                
25. 2. 2016 | Zajímavá návštěva
V pondělí 22. 2. 2016 jsme navštívili stolařství Bramaz, které se zabývá výrobou nábytku do bytů, kanceláří, restaurací a barů. Mohli jsme se podívat, jak se pracuje na různých strojích a jak se jednotlivé části nábytku upravují a spojují. Děkujeme panu Brázdilovi za to, že nás celou výrobou provázel a trpělivě nám všechno vysvětloval. Anička si zaslouží poděkování za zprostředkování naší první exkurze. Pokud mají i ostatní rodiče možnost seznámit nás se svou profesí, rádi je navštívíme. J.Š.
         
22. 2. 2016 | Den masek
Celé páteční vyučování bylo jiné tím, že se kolem nás vyskytovala celá řada nových bytostí. Některé byly pomalované a některé schovávala papírová maska. Veselé vyučování se určitě každému líbilo.


22. 2. 2016 | Úspěch naší spolužačky
Ve středu 17. února 2016 se na Gymnáziu v Holešově konalo okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naše spolužačka Simonka Úlehlová obsadila 3. místo. Za vzornou reprezentaci třídy děkujeme a moc gratulujeme k tomuto umístění.


2. 2 2016 | Půlka školního roku je za námi, druhá začíná ...
Je nás 10 kluků a 15 děvčat. Všichni jsme první pololetí zvládli – někdo líp, někdo hůř.
S vyznamenáním prospělo 9 děvčat a 5 z nich má samé jedničky. Odměnili jsme je potleskem a v žákovské knížce mají zapsanou velkou pochvalu.
Zbývajících 16 žáků prospělo.
Jsme aktivní v mnoha soutěžích: olympiády, konverzace v anglickém jazyce, sport, sběr pomerančové kůry.
Dokážeme si vytvořit příjemnou atmosféru mimo vyučování ve třídnických hodinách a během vánoční třídnické hodiny.
Vedle úspěchů jsou i takové věci a situace, které bychom chtěli změnit nebo zlepšit.
Ve 2. pololetí se budeme snažit, aby se nám to podařilo. J.Š.
   
29. 1. 2016 | Procházka zimní krajinou v rámci třídnické hodiny - 26. 1.
Poslední zbytky sněhu nás inspirovaly k soutěži v hodu sněhovou koulí do dálky nebo na cíl. Radost ze sněhu jsme měli všichni a budeme se těšit na další sněhovou nadílku. J. Š.

      
29. 1. 2016 | Pracovní činnosti - 25. 1.
V dnešních dvou hodinách pracovních činností jsme si povídali o léčivých bylinách, ochutnali jsme bylinkový čaj a někteří spolužáci nás seznámili s jednotlivými léčivkami, které si vybrali. J. Š.
      
25. 12. 2015 | Vánoční přání.
Krásné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, hodně štěstí, lásky a pohody všem dětem a jejich rodinám přeje třídní učitelka Jitka Šťastná

Naše třída si před Vánocemi tvořila přání pomocí tajného písma. Jak tato činnost probíhala, ukazují následující fotografie.
 Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
22. 11. 2015 | Ohlédnutí za 1. čtvrtletím
První čtvrtletí toho školního roku máme za sebou a my se zamýšlíme nad jeho hodnocením.
Naše třída má 25 žáků, kteří jsou snaživí, rádi se baví a vymýšlejí, jak si zpestřit život ve škole.
Podařilo se nám výborné umístění ve sběrových aktivitách: sběru papíru se zúčastnilo 25 žáků, sběru šípků 11 žáků a do sběru kaštanů se zapojilo 16 žáků.
Významným podílem přispěli sportovci naší třídy k pěknému umístění školy ve sportovních soutěžích. Všichni žáci si vyzkoušeli nošení barevného oblečení podle rozpisu, na kterém jsme se domluvili. S velkou zodpovědností jsme tvořili výrobky na vánoční jarmark a někteří z nás přinesli trvanlivé potraviny do školy, a tak i naše třída podpořila potravinovou sbírku.
Na třídnických hodinách se domlouváme na tom, co můžeme zlepšit nebo změnit v našem jednání a vylepšit naši práci. Učíme se vzájemné spolupráci a naslouchání pomocí her a aktivit.
Daří se nám spolupracovat i při vaření a úklidu. Výborně a zodpovědně pracuje naše třídní samospráva.
Na závěr velmi děkujeme rodičům a ostatním rodinným příslušníkům za podporu v našich aktivitách a zájem o nás. J. Š.  Tyto fotografie jsou ukázkou našeho života ve škole:
příprava palačinek v PČ:
 Jestli chcete vidět, jak se nám dařilo při přípravě palačinek, podívejte se do školní fotogalerie.   potravinová sbírka:
  volný čas o přestávce:
 
4. 11. 2015 | Kniha je kamarád
V českém jazyce jsme dostali možnost zúčastnit se soutěže s názvem Kniha je kamarád. Měli jsme zajímavým způsobem doporučit oblíbenou knihu svým vrstvníkům. Vybrané práce byly zaslány do soutěže a porota koncem října vybrala nejlepší práce. O výsledu budeme určitě informovat. Práce žáků sedmých a osmých tříd najdete ve školní fotogalerii.

29. 10. 2015 |Hodnocení barevného měsíce
Od 1. října jsme vyzkoušeli s naší třídou „barevný měsíc“. Na každý den jsme si určili jinou barvu. Tento nápad se někomu líbil, někomu míň a někomu vůbec. Ale všichni se poctivě zapojili. Tento barevný měsíc končí a my máme před sebou měsíc listopad. Co vymyslíme na tento měsíc? To se nechte překvapit.
Simča a Ivča 
29. 9. 2015 |
Od 1.října (ve čtvrtek) vyzkoušíme měsíční zkoušku ve znamení barev. Každý den v týdnu máme domluvenou barvu, která se objeví na našem oděvu nebo na doplňcích. JŠ
pondělí    černá
úterý        červená nebo oranžová
středa      modrá
čtvrtek     bílá
pátek       zelená

29. 9. 2015 |
Děkuji rodičům žáků naší třídy za pomoc při sběru starého papíru a chválím celou třídu za stoprocentní zapojení do této sběrové aktivity. Jedna sběrová akce skončila a další začíná – sběr šípků a kaštanů. Máme domluveno, že každý z nás přinese nasbírané buď šípky nebo kaštany, jejichž sběr začne od 1.října. JŠ
Vážení rodiče a milí žáci,
vítám Vás v novém školním roce a těším se na dobrou spolupráci. Zvu Vás na 1. třídní schůzku, která se koná ve čtvrtek 17. září v 16 hodin v naší třídě.
Zároveň bych chtěla poděkovat rodičům žáka naší třídy Davida Dohnala za dar v podobě tiskárny, který věnovali naší škole, hlavně pro potřeby žáků třídy 7.B.
třídní učitelka J. Šťastná
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz