3. Základní škola Holešov
Pomoc školní psycholožky Milí žáci, rodiče, kolegové,
zdravím Vás všechny a vím, že poslední dny jsou pro většinu z nás poměrně náročné a mnohdy nepříjemné. Možná prožíváte i malou dávku strachu, obav a nejistoty.
V posledních dnech jsem proto nasbírala několik článků a tipů z různých míst o tom, co nám tato doba může přinést, jaká můžeme hledat pozitiva a co nám může pomoci. Chci s vámi tyto postřehy sdílet a průběžně budu aktuální a zajímavé příspěvky dodávat... a věřím, že společně toto období zvládneme.
Přeji Vám i Vašim blízkým pevné zdraví, co nejklidnější domácí prostředí a těším se, až se zase uvidíme ve škole.
Mgr. et Mgr. Iveta Tichá, školní psycholog a speciální pedagog.

V případě potřeby mě můžete kontaktovat na mailu: ticha(zavinac)3zshol.cz nebo tel.: 608 327 172.

Nové materiály ze dne 16. 4. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 14. 4. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 8. 4. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 6. 4. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 3. 4. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 30. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 27. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 25. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 23. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 20. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 19. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 18. 3. - text se otevře v novém okně - zde

Nové materiály ze dne 17. 3. - text se otevře v novém okně - zde

● Povšimněte si, jak se k sobě lidé umí hezky chovat a pomáhat si. Na facebooku si lidé nabízí hlídání a doučování dětí, vznikají organizované možnosti, jak pomoci osamělým seniorům. Pokud je Vám na 18 let, jste zdraví a cítíte se na to, můžete se také zapojit ( https://sites.google.com/view/dobrovolnik-covid19/dobrovoln%C3%ADk?authuser=0)

● skutečnost, že teď musíme být hlavně doma, může být příležitostí pro určitý návrat k sobě, k rozjímání, k všímavosti k sobě i potřebám bližních, i k tomu, pustit se do věcí, na které jindy stále "nemáme čas" ○ zajímavé zamyšlení naleznete v tomto článku: https://archiv.ihned.cz/c1-66734690-vyhody-nevyhod-aneb-nenechte-si-karantenu-protect-mezi-prsty

○ dá se dělat spousta věcí, například: procházky do přírody, vaření a pečení, přesazení květin, deskové hry s rodinou či pár přáteli, čtení třeba i hodně tlustých knih :), vytřídění a provětrání šatníku, šití nebo pletení, pravidelné cvičení, napsat někomu dopis, něco vytvořit, pustit se do DIY kosmetiky, začít doopravdy cvičit se psem atd. Věřím, že každý něco takového najde.

○ můžete se pustit i do pravidelné relaxace či jógy smíchu například s těmito videi a nahrávkami: https://www.youtube.com/watch?v=_TEaOy6wCeE , https://www.youtube.com/user/drnespor/videos či http://www.drnespor.eu/relaxcz.html,

● tady si můžete přečíst zajímavý rozhovor s Danielou Vodáčkovou, českou odborníci na krizovou intervenci: https://denikn.cz/311796/o-strachu-z-koronaviru-mluvte-i-ja-se-trochu-bojim-opit-se-neni-vhodne-rika-psycholozka/?ref=list

● a ještě jedna dávka milých tipů z webové stránky https://www.blessingmanifesting.com/

Prezentace "Jak zvládnout období s Coronavirem..." Pro uživatele, kteří nemohou použít prezentační program, je tato prezentace převedená do obrázků.

 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz