3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 5. B

Třídní učitelka: Mgr. Alena Doleželová
e-mail: dolezelova@3zshol.cz
tel. : 573 503 146

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj M Čj Inf Hv Tř. h.      
Úterý M Aj Tv Čj Vl      
Středa M Čj Aj Vv Vv        
Čtvrtek Tv Čj M Čj        
Pátek M Čj Vl Aj Čj        

1. 7. 2016 |Moji milí žáčci, milí rodiče!
Děkuji vám za krásné čtyři roky. Bylo mi s vámi moc fajn.
Přeji vám všem sluníčkové prázdniny a děkuji za milé dárky!
Vaše paní učitelka Alenka :-)
 
19. 6. 2016 | Písmenkové příběhy
Ve čtení jsme četli zajímavý příběh od Jiřího Havla, který se jmenoval: Punťa, povedený pes pana Pivoňky.
A bylo to takto: Pavel potkal Petra. Povídal, podívej, Petře, pan Pivoňka prodává psa Punťu...

A my jsme si pak vymysleli toto:
Ondřej, Olina, Oskar a Oldřich objevili obří opidum okolo Okoře. Ostatní objevili opravdu ostré ostny. Oldřich odnesl ostré ostny od ostatních. Ostatní odešli obědvat. Ondřej Oldřichovi ošetřil odřeniny. Oldřich ocenil Ondřejovu odvahu ošetřit ošklivé odřeniny. Olga okoukla okolí Okoře. Objevila obrovské obydlí osmi otylých ondater. Otakárek obletoval Olze okolo očí. Oskar ohlásil: okolo osmé očekávejte oslnivý ohňostroj! Eliška

Myška Milka měřila metrem moji malou mušku Mirku. Měřila málo. Možná měla měřit moji malou mušku Milenu. Mirka měřila málo. Možná měřila milimetr. Možná míň? Mirka měřila Mikeše. Mikeš měřil metr. Mirka měřila misku malého Mikeše. Měřila míň. Viktorka a Anička

Paní profesorka Pazderková pije punč. Po poledni přinesl Patrik pro paní profesorku Pazderkovou pivo. Hynek

Viktor vysypal velký vak voskovek. Vanda vak vyzvedla. Voskovky vysbírala. Viktor Vandě vypomohl vymalovat voskovkami velký vobrázek vyder ve vodě. Jana a Sára

Linda leštila leskem ledničku. Linda leštila, leštila, leštila. Lištila Lukášovi. Lukáš lhal Lindě. Líbals Lenku? Líbal Lenku! Lenka líbala Laďu. Libor líbal Lenku? Šimon

Bořkova babička běhala blízko blázince. Babičku bolelo břicho. Bylo by blbé být Bořkovou babičkou! Táňa a Kristýna

Vít vyděsil vlaštovku. Vlaštovka vyletěla vysoko. Vypadala vystrašeně. Kamila a Barča M.

19. 6. 2016 | Nocování ve škole
Noc z pátku 10. 6. na sobotu 11. 6. jsme prožili ve škole. Sešlo se nás 24 dětí a dvě paní učitelky. Hráli jsme super hry, povídali si, po setmění jsme hledali na zahradě „meteority“, pozorovali jsme na obloze hvězdy a družice a nakonec jsme si zalezli do spacáků a v tělocvičně přenocovali. Bylo to moc fajn.


Fotky z naší akce najdete ve školní fotogalerii.


19. 6. 2016 | Hvězdárna
V úterý 31. 5. jsme jeli na exkurzi do Brna. Navštívili jsme tu hvězdárnu, kde jsme se dozvěděli spoustu dalších zajímavostí o vesmíru, o kterém jsme se letos učili v přírodovědě. Nejdříve jsme zhlédli v digitáriu pořad „Úžasné planety“ a pak jsme se přesunuli do exploratoria, kde jsme si prošli interaktivní výstavu o sluneční soustavě.
        


31. 5. 2016 |


22. 5. 2016 |
Ve čtvrtek 12. 5. se naše třída zúčastnila zajímavé aktivity, kterou byla ochutnávka cizokrajného ovoce a zeleniny. Akci pro nás zabezpečila holešovská firma Wastex.
             
19. 5. 2014 |
Gratulujeme naší spolužačce Nele Pazderové za 1. místo ve školním kole konverzační soutěže v jazyce anglickém pro 5. ročník. Nela postoupila do dalšího kola, které se bude konat v červnu v ZŠ Rymice pod názvem Bavíme se s angličtinou. Nelo, držíme ti pěsti! Na krásném druhém místě se umístila Míša Krajčová a na 4. - 6. místě Lukáš Strava.
    
4. 5. 2016 | Co jsme prožili v dubnu?
V měsíci dubnu se naše třída zúčastnila dvou zajímavých akcí. Jednou z nich byla výstava v holešovském zámku, která nesla název Chytrá hračka aneb škola hrou. V průběhu dvou hodin měly děti možnost seznámit se s různými druhy her, od těch běžně známých jako bylo např. obrovské člověče nezlob se nebo šachy až po různé stavebnice, logické hry či výukové hry. Snad každý si prošel pocitový chodníček, kluky zaujaly elektronické hry, někdo si lámal hlavu s hlavolamem ježek v kleci, holky skládaly velké puzzle Evropy nebo hrály sluchové pexeso. Akce se dětem moc líbila a bylo to příjemné zpestření školní výuky.
        Další akcí byla soutěž „Máme rádi Česko“, kterou pořádalo středisko volného času Tymy. Naši třídu reprezentovalo pětičlenné družstvo, ve kterém soutěžila Jana, Kristýna, Anička, Lukáš a Eliška. Jejich úkolem bylo připravit si předem plakát o Zlínském kraji a naučit se ho prezentovat během časového limitu 2 minut. Další disciplínou byl kvíz o ČR, znalost českých přísloví a také praktický úkol postavit v časovém limitu ze špejlí a plastelíny co nejvyšší věž.
Všem našim pěti spolužákům se vedlo velmi dobře a nakonec získali 1. místo. Gratulujeme jim a zveme vás do fotogalerie, která vám přiblíží tuto zajímavou a dobře zorganizovanou soutěž.
     

 
21. 2. 2016 | Den masek

Jana Adámková vytvořila z karnevalu další zajímavou prezentaci... podívat se

21. 2. 2016 | Co víš o první pomoci?
Ve čtvrtek 18. 2. jsme se vypravili obě páté třídy do TYMY, kde pro nás připravili zajímavou besedu o první pomoci. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a postupně jsme prošli tato stanoviště: Ošetření zranění, Resuscitace, BESIP a Dopravní výchova.Jirka Vacl  Na prvním stanovišti jsme se naučili ošetřit různá zranění. Zkusili jsme si obvázat nos, když z něho teče krev, také obvázat odřenou ruku nebo co máme udělat, když se nám do ruky zabodne skleněný střep.Viki Vojáčková  Na dalším stanovišti jsme se dozvěděli, co je to resuscitace a vyzkoušeli jsme si na figuríně, jak je náročná masáž srdce a nebo dýchání z úst do úst.Míša Krajčová  Na stanovišti o BEzpečnosti SIlničního Provozu jsme se snažili na nakresleném pracovním listě rozhodnout, která z daných dopravních situací je správná a která ne. Také nám byly zapůjčeny simulační brýle, které nám měly přiblížit pocity člověka pod vlivem drog, opilého nebo třeba jen unaveného z práce. Byla to opravdu zajímavá zkušenost.Hynek Vyňuchal  Na posledním čtvrtém stanovišti jsme řešili tajenku z dopravní výchovy. Pan Stratil, kterého už známe z loňska z dopravního hřiště v Kroměříži, nám zapůjčil nové zajímavé pomůcky. Byla to barevná autíčka jménem Mojmír a Čestmír a koloběžku Natašu. Pomocí nich jsme se učili řešit situace na křižovatkách.František Krajča  Tyto akce by se měly pořádat častěji, protože se tu naučíme, jak zachránit někomu život. Mám z této besedy dobrý pocit. Hodně jsem toho už věděla, protože moje maminka je zdravotní sestra, ale aspoň jsem si to všechno zopakovala.Eliška Procházková         
Milí moji páťáčci,
děkuji vám za úžasnou oslavu mých narozenin. Udělali jste mi velkou radost a moc jsem si to s vámi užila. Děkuji vám také za milé dárečky a výborný dort. Vaše paní učitelka Alenka :-) 


10. 1. 2016 | Vánoční den v 5. B
V úterý 22. 12. si naše třída připravila pěkný program na vánoční den, který jsme si opravdu užili. Celý den nás paní učitelka fotila a spolužačka Jana Adámková nám zase z fotek vytvořila prezentaci, kterou si můžete prohlédnout zde.
12. 12. 2015 | Mikuláš v naší třídě
V pátek 4. prosince naši třídu navštívil Mikuláš s anděly a čerty. Na jejich návštěvu jsme se velmi těšili a dopředu se připravili. Zvolili jsme oblečení v červené a černé barvě, abychom se hlavně čertům zalíbili. Z návštěvy jsme si vytvořili prezentaci, kterou si můžete prohlédnout zde.
9. 12. 2015 | Výchovný koncert ve Zlíně
Dne 25. 11. jsme obě páté třídy společně odjely do Zlína na výchovný koncert, který se konal ve Velkém sále Kongresového centra. Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Miloše Machka pro nás připravila pěkný program s názvem Sny a vášně romantismu. Během hodinového programu jsme měli možnost seznámit se se skladbami našich i zahraničních hudebních skladatelů, o kterých jsme se učili ve škole v hudební výchově. Sálem zazněla část nádherné skladby od Bedřicha Smetany Vltava nebo ohromující fanfáry z opery Libuše. O té jsme se letos učili ve vlastivědě v souvislosti s postavením Národního divadla v Praze. Trochu smutná byla skladba od Antonína Dvořáka Z Nového světa, neboť tu napsal při pobytu v Americe a vyjadřuje smutek po domově. Také jsme měli možnost zaposlouchat se do skladeb Čajkovského, Bizeta nebo Wagnera. Tento den jsme si užili a těšíme se, co pro nás Zlínská filharmonie připraví příští rok.
 
9. 12. 2015 | Zážitky z Malty
Koncem měsíce října a začátkem listopadu jsem měla možnost zúčastnit se spolu s dalšími dvěma kolegyněmi z naší školy jazykového kurzu na Maltě. Prožily jsme tu krásných 14 dní v přímořském městečku St. Julians, kde jsme měly možnost studovat anglický jazyk na jazykové škole ESE (European School of English).
Výuka probíhala vždy v dopoledních hodinách. Já jsem chodila do třídy s dalšími 7 studenty z Japonska, Brazilie, Itálie, Turecka a z afrického Konga. Odpoledne pak pro nás škola pořádala zajímavé výlety. Měly jsme tak možnost poznat krásné přírodní zajímavosti nejen z největšího ostrova Malta, ale i dalších dvou menších ostrovů Gozo a Comino. Přiložené fotografie jsou toho důkazem.Alena Doleželová, třídní učitelka 5. B  Se spolužákem z Konga
  Ve škole s paní učitelkou
  Modrá laguna na ostrově Comino
  Azurové okno na ostrově Gozo
  Skalnaté pobřeží u Blue Grotto
  Typické maltské balkony
  Hlavní město Valletta
   
5. 10. 2015 | Výtvarná soutěž o pravěku
V loňském školním roce na jaře vyhlásilo SVČ TYMY v Holešově výtvarnou soutěž "Jak se žilo v pravěku". A protože jsme se zrovna ve 4. třídě učili ve vlastivědě o pravěku, napadlo paní učitelku Sovadníkovou, která nás učí z výtvarné výchovy, že se této soutěže zúčastníme. Pod jejím pečlivým vedením jsme nakreslili nádherné obrázky, které pak zaujaly i porotu v TYMY. A tak se nám podařilo získat krásné 1. místo v kategorii celotřídní projekt.
Díky paní Winklerové z Tymycentra byla naše kolektivní práce zařazena i do soutěže "Zdeněk Burian očima dětí", kterou pořádalo Městské kulturní středisko Holešov. I tady jsme byli úspěšní a naše kolektivní práce, složená ze šesti výkresů, získala od odborné poroty mimořádné ocenění. Naši spolužáci Barbora Otáhalová, Eliška Procházková, Michaela Krajčová, František Krajča, Jakub Daďa a Martin Vizner byli pozvaní dne 24. 9. 2015 na slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen na zámek v Holešově. Kromě pěkného kulturního zážitku si odnesli vstupenky do kina Svět a nádherný kalendář s obrázky Zdeňka Buriana. Gratulujeme!
 
5. 10. 2015 | Podzimní sběr starého papíru
Děkuji všem žákům za účast ve sběru starého papíru. S pomocí rodičů se zúčastnilo všech 29 dětí, které společně nasbírali 1 253 kg. Děti i jejich rodiče si zaslouží velkou pochvalu. Utržené peníze budou vloženy do pokladny SRPDŠ a budou použity ve prospěch dětí. Děkujeme za spolupráci. V současné době probíhá sběr šípků a kaštanů. A. Doleželová, třídní učitelka.
13. 9. 2015 | Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 17. září od 16.00.
7. 9. 2015 | V úterý 8. září jdeme na oběd v 11.30. Od středy 9. září se budeme učit podle rozvrhu.
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz